logo

Įdomu

Vizitinės kortelės istorija

 

"Vizitinės" kortelės atsirado 19a. Vizitinė kortelė buvo neatsiejama aukštuomenės bendravimo priemonė. Vizitinė kortelė buvo įrankis padedantis susipažinti su įtakingais žmonėmis.

Dabar, oficialiame tiek neoficialeme susitikimuose neapseinama be vizitinių kortelių. Tokiose šalyse kaip Japonijoja ar Korėjoja vizitinė kortelė gali būti laikoma asmens dokumentu.

 

Vizitinių kortelių skirtumai

 

Asmeninės ir darbo:

  • Darbo vizitinėse kortelėse pateikiama informacija su Jūsų užimamom pareigom, konktaktiniais telefonais, elektroniniais paštais. Dažnai pasirenkamas variantas spausdinti vizitines korteles kurioje pateikta informacija apie pačią įmonę ir apie darbuotoją. 
  • Vardas ir pavardė yra svarbiausia vizitinės kortelės informacija kuri leidžia indentifikuoti kortelės savininką. 
  • Vizitinės kortelės struktūra: Dažniausiai tekstas rašomas iš viršaus į apačią. Vizitinės kortelės viršuje rašoma organizacija, žemiau rašomas vardas ir pavardė, užimamos pareigos. Kortelės apačioje arba iš kairės ar dešinės rašomi rekvizitai.
 

Vizitinės kortelės pagal lytį:

  • Vyro vizitinėje kortelėje - rašomas pilnas vardas pavardė. 
  • Ištekėjusi moteris gali pasirinkti: ar vizitinėje kortelėje įrašyti mergautinę, ar vyro pavardę. Jeigu moteris turi vaikų rekomenduojame vizitinėje rašyti vyro pavardę.
  • Sutuoktinių kortelėse rašoma "Ponia ir ponas" ir vardai bei pavardės. Ttokios kortelės įteikiamos dovanojant, ar kviečiant į šeimos renginius. 
 

Vizitinių kortelių dizainas

 

Vizitinės kortelės tai viena iš pagrindinių tiek įmonės tiek žmogaus įvaizdžio detaliu. Jeigu įmonė turi firminį stilių vizitinė kortelė irgi turi jį atspindėti. Asmeninės vizitinės kortelės gali žaismingesnes, priklausomai nuo žmogaus statuso visuomenėje. 

  

Vizitinių kortelių matmenys ir kalbų suderinimas

 

Lietuvoje dažniausiai vizitinės kortelės gaminamos ir maketuojamos tokio dydžio 5 x 9 cm. Šis dydis patogus isdėti į vizitinių kortelių dėklus, pinigine. JEigu vizitinė kortelė yrar dvipusė ir skiriasi kalbos tai kortelės pusių įrašų dydis, žodžių skaičius bei jų prasmė privalo idealiai sutapti.

 

Vizitinių kortelių keitimasis

 

Vizitinėmis kortelėmis keičiamasi pokalbio pradžioje. Vizitinė kortelė turi būti įteikta į rankas, o ne padėdama ant stalo. Jeigu susitikime dalyvauja keli asmenys vizitinė kortelė pradžioje turi būti įteikta svarbiausiam asmeniu. Vizitinę kortelę turi įteikti žemesnes pareigas turintis susitikimo dalyvis. Jeigu rangai vienodi nėra svarbu kuris vizitinę kortelę paduos pirmas.  Gavus vizitinę kortelę, būtina duoti savo. Jeigu neturite pakankamai vizitinių kortelių, arba neiteiktie jų visai ir atsiprašykite arba įteikite tik svarbiausiam asmeniui. Gavus vizitinę kortelę pasidėkite prieš save, jokiais būdais nežaiskite su ja nevartykite, nes kitų šalių atstovams

 

hang